اخباردسته‌بندی نشده

گرانترین کشورهای دنیا را بشناسید

تا بحال شده که صرفا فقط از روی کنجکاوی و بدون اینکه قصد مهاجرت داشته باشید بخواهید لیستی از گرانترین کشورهای دنیا را بدانید؟

بسیاری از کشورها از لحاظ کیفیت و استاندارد های در نظر گرفته شده برای یک زندگی ایده آل در سطح مطلوب یا بسیار بالایی قرار دارند و به تبع نیز زندگی در این کشورها بسیار پرهزینه و گران خواهد بود.

معیار انتخاب گرانترین کشورهای دنیا

گرانترین کشورهای دنیا امکانات ویژه ایی مانند رفاه اجتماعی ، ثبات اقتصادی و نرخ پایین بیکاری برای شهروندان خود در نظر گرفته اند که همین امر باعث زیاد شدن مهاجرین و به طبع گران شدن هزینه های زندگی شده است.

حال اگر شما هم مانند اکثر افراد دوست دارید تا با گرانترین کشورهای دنیا و دلیل آن ها برای رتبه بندی در این لیست آشنا شوید ، پس با ما همراه شوید.

سالانه شرکت هایی که در زمینه مهاجرتی فعالیت دارند برای کمک به مهاجران به جهت انتخاب مناسب ترین و کم هزینه ترین کشور برای زندگی ، به بررسی کشور ها و هزینه های آن می پردازند و لیستی از گرانترین کشورهای دنیا را ارائه می دهند.

معیار این شرکت ها برای ارزیابی و تحلیل گرانترین کشورهای دنیا عوامل متعددی مانند هزینه های روزانه برای خرید مواد غذایی ، کرایه حمل و نقل شخصی و عمومی ، هزینه ی کرایه مکانی برای زندگی افراد ، صورت حساب ها ، قبض ها و هزینه رستوران می باشد.

در سال ۲۰۱۸ شرکت مهاجرتی (MoveHub) طی تحلیل و بررسی هایی که انجام داده  ، لیستی از گرانترین کشورهای دنیا را ارائه کرده است، البته لازم به ذکر است که این شرکت مهاجرتی شهر نیویورک را بعنوان معیار اصلی خود برای ارزیابی در نظر گرفته است.

در فهرست ارائه شده توسط این شرکت مهاجرتی ، امتیاز شهر نیویورک ۱۰۰ در نظر گرفته شده است و بقیه کشورهای دنیا براساس این امتیاز رتبه بندی شده اند،کشورهایی با رتبه کمتر از ۱۰۰ نسبت به شهر نیویورک ارزانترین کشور و بالای ۱۰۰بعنوان گرانترین کشور برای زندگی به شمار می روند.

برای مثال رتبه کشور بریتانیا در لیست گرانترین کشورهای دنیا ۵۱٫۰۳ می باشد که در رتبه ۲۹ لیست گرانترین کشورهای دنیا قرار گرفته است، البته لیستی که در ادامه مشاهده می کنید از رتبه ۲۰شروع شده است.

در ادامه سعی می کنیم تا شما را با ۲۰ کشوری که بعنوان گرانترین کشورها محسوب می شوند آشنا کنیم، فهرست زیر به ترتیب از کم به زیاد مرتب شده است.

۲۰-غنا

غنا با امتیاز ۵۳٫۹۸ بعنوان یکی از موفق ترین و ثروتمندترین کشور های افریقایی محسوب می شود و همین امر در هزینه های زندگی در این کشور موفق افریقایی بازتاب داشته است،هزینه زندگی در این کشور نسبت به کشورهای دیگر افریقایی بسیار زیاد است.

۱۹-ایتالیا

ایتالیا در این فهرست با امتیاز۵۳٫۹۸ در رده بعدی قرار می گیرد،در منطقه ی یورو کشورهای آلمان و فرانسه بعنوان دو کشور بزرگ محسوب می شوند ولی هزینه زندگی در ایتالیا نسبت به این دو کشور بسیار بیشتر است.

۱۸-کویت

در این فهرست امتیاز کویت ۵۷٫۳۱ می باشد.دینار کویتی بعنوان واحد پول در کویت یکی از ارزهای ارزشمند و قوی در دنیا محسوب می شود، هر دینار کویتی ارزشی معادل ۲٫۶۳ یورو دارد.

۱۷-ژاپن

در سال های اخیر اقتصاد ژاپن با رکوردی چشمگیر مواجه شده است ، اما هنوز هم این کشور آسیایی بعنوان یکی از قدرتمندترین اقتصادهای دنیا به شمار می رود و با کمی دقت در هزینه های زندگی در این کشور آسیایی می توان قدرت اقتصادی را مشاهده کرد،امتیاز ژاپن در این فهرست ۵۷٫۶۲ می باشد.

۱۶-نیوزیلند

نیوزیلند یکی از کشورهایی محسوب می شود که بیشترین محصولات مورد نیاز خود را از طرق واردات تامین میکند و همین امر موجب شده تا این کشور بعنوان یکی از گرانترین کشورهای دنیا رتبه ۵۸٫۲۶ را در فهرست کسب کند.

۱۵-ایالات متحده امریکا

با شنیدن نام ایالات متحده آمریکا این تصور که این کشور از نظر هزینه زندگی بسیار گران است در ذهنتان نقش می بندد ، در صورتی که با توجه به اینکه نیویورک بعنوان معیار اصلی برای رتبه بندی گرانترین کشورهای دنیا در نظر گرفته شده است اما هزینه های زندگی در ایالات متحده نسبت به نیویورک(شهر پر زرق و برق امریکایی) بسیار کمتر است.

هزینه زندگی در شهرهای بسیار بزرگ مانند لس آنجلس و نیویورک بسیار زیاد است، اما این هزینه ها در شهرهای کوچک تر و مناطق روستایی بسیار کمتر خواهد بود.ایالات متحده امریکا در این فهرست امتیاز ۵۸٫۲۶ را به خود اختصاص داده است.

۱۴-ایرلند

امتیاز ایرلند ۵۹٫۵۶ می باشد.با به نتیجه رسیدن خروج بریتانا از اتحادیه اروپا توسط رای برکزیت ، تعداد بریتانیایی هایی ساکن در ایرلند که قصد داشتند تا از طریق دریافت پاسپورت از انگلستان خارج شوند بسیار افزایش یافت، البته زندگی در بریتانیا نسبت به ایرلند بسیار کمتر است.

۱۳-دانمارک

دانمارک با وجود اینکه از نظر شخصی یکی از بدهکارترین کشورهای اروپایی محسوب  می شود اما باز هم با کسب رتبه ۶۰٫۰۱ بعنوان یکی از گرانترین کشورهای دنیا به شمار می رود.بدهی این کشور به ازای هر خانوار ۲۶۵درصد از درآمد خانوار است، با در نظر گرفتن هزینه های زندگی در این کشور متوجه دست یافتن دانمارک به این جایگاه خواهید شد.

۱۲-استرالیا

استرالیا هم مانند نیوزیلند که بعنوان نزدیکترین همسایه اش به شمار می رود یکی از بزرگترین کشورهایی است که مقدار بسیار زیادی از محصولات و مواد مورد مصرف خود را از طریق واردات تامین می کند، البته این کشور در کنار واردات ، صادرات بزرگی همچون سنگ آهن را دارد .

ولی باز هم استرالیا بعنوان یکی از گرانترین کشورهای دنیا محسوب می شود ،امتیاز این کشور ۶۲٫۳۹ می باشد.

۱۱-جزایر ویرجین ایالات متحده آمریکا

امتیاز این مجمع الجزایر چشم نواز در این فهرست ۶۲٫۵۶ می باشد.با توجه به زیبایی خیره کننده این کشور جزیره ایی که در خاک ایالات متحده آمریکا واقع شده است ولی زندگی در این مجمع الجزایر بسیار پر هزینه خواهد بود این هزینه حتی از ایالات متحده امریکا هم گرانتر است.

البته هزینه زندگی در جزایر مختلف این کشور جزیره ایی متفاوت است ، مثلا هزینه زندگی در جزیره سنت توماس نسبت به جزیره همسایه اش یعنی سنت کرویکس بسیار پر هزینه تر و گرانتر  می باشد.

۱۰-لوگزامبورگ

با نگاه به فهرست ثروتمند ترین کشورهای دنیا اسم کشور لوکزامبورک در چند جایگاه ابتدایی قرار دارد و به همان نسبت هم این کشور از نظر هزینه های زندگی بعنوان یکی از گرانترین کشورهای دنیا محسوب می شود، امتیاز این کشور در لیست ۶۴٫۱۸ می باشد.

۹-قطر

این کشور عربی با در اختیار گرفتن کارگرهای ماهر از سایر کشورهای دنیا و با پرداخت حقوق های رقابتی و بسیار بالا ، که نیمی از این حقوق صرف هزینه های زندگی می شود ، بعنوان یکی از گرانترین کشورهای دنیا برای زندگی به شمار می رود،امتیاز کشور قطر ۶۸٫۰۶ می باشد.

۱۸-امارات متحده عربی

کشور امارات متحده عربی تبدیل به خانه ایی برای افراد بسیار ثروتمند و مشهور شده است و به همان نسبت زندگی در این کشور علی الخصوص دو شهر دبی و ابوظبی که از گرانترین شهر های دنیا به شمار می روند، بسیار پر هزینه است،امتیاز این کشور ۶۸٫۳۹ می باشد.

۷-باهاما

امتیاز باهاما در فهرست گرانترین کشورهای دنیا ۷۶٫۶۳ می باشد،این کشوره جزیره ایی واقع در سواحل دریای کارائیب مانند دیگر کشورهای جزیره ایی با مشکل صادرات کم و واردات زیاد روبرو شده است و همین معضل باعث بالا رفتن هزینه زندگی در این کشور جزیره ایی شده است.

۶-نروژ

زندگی در تمامی کشورهای اسکاندیناوی بسیار پر هزینه است و کشور نروژ هم از این قاعده جدا نخواهد بود ، بطور میانگین هزینه ماهیانه کرایه یک واحد آپارتمان دارای یک خواب مبلغی حدود ۹۲۵ پوند است، امتیاز نروژ در این فهرست ۷۴٫۴۷ می باشد.

۵-سنگاپور

سنگاپور با امتیاز ۷۶٫۵۷ در رده پنجم لیست گرانترین کشورهای دنیا قرار گرفته است ، طبق گزارش های ارائه شده توسط منابع خبری کشور سنگاپور ، در پایتخت این کشور هزینه خرید یک بطری نوشیدنی مبلغی حدود ۸٫۵۰ پوند می باشد.

۴-ایسلند

ایسلند کشوری اروپایی است که به دلیل فاصله زیاد آن با دیگر کشور های اروپایی و همچنین کمبود زمین حاصلخیز مجبور است مقدار زیادی از مواد غذایی و همچنین اجناس مورد نیاز کشور خود را از سایر کشورها وارد کند و همین امر افزایش هزینه های زندگی را بدنبال خواهد داشت.امتیاز این کشور ۸۰٫۴۷ است.

۳-هنگ کنگ

هنگ کنگ با کسب امتیاز ۸۱٫۹۳ در فهرست گرانترین کشورهای دنیا در جایگاه سوم قرار دارد، شهرهای این کشور با انبوهی از جمعیت مواجه است و همین شلوغی شهرها باعث کاهش متراژ آپارتمان ها و بالا رفتن هزینه خرید و کرایه آن ها شده است.

۲-سوئیس

سوئیس علاوه بر اینکه در فهرست گرانترین کشورهای دنیا در مقام دوم قرار دارد به همان نسبت هم به خاطر زیرساخت های شگرف و بی نقص، محیطی کاملا طبیعی و بکر به همراه سلامت عمومی بالا ، در فهرست بهترین کشورهای دنیا برای زندگی دارای مقام می باشد،البته تمامی این امکانات بسیار عالی هزینه زیادی میطلبد،امتیاز این کشور ۹۰٫۶۸ می باشد.

۱-برمودا

برمودا با کسب امتیاز ۱۲۶٫۳۴ بعنوان گرانترین و پرهزینه ترین کشور نسبت به شهر نیویورک در مقام اول لیست گرانترین کشورهای دنیا قرار دارد ، کشور برمودا بعنوان گریزگاه مالیاتی در اقیانوس اطلس به شمار می رود، شهر همیلتون بعنوان پایتخت این کشور یکی از گرانترین شهر های جهان به شمار می رود.

منبع: مجله گردشگری الی گشت

https://www.eligasht.com/Blog/?p=161443

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن